M.Ali Özeken - Başkan Yardımcısı

1975 yılında Karaman'da doğmuştur. Aslen Konyalıdır. 1994 yılında yatılı olarak okuduğu Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinden, 2000 yılında ise Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Halen İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İşletmecilik yüksek lisans programına devam etmektedir.

Lise ve üniversite yıllarında çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve gençlik organizasyonlarında aktif görevler almıştır.

16 yıldır ağırlığı Orta Asya, Kuzey Afrika ve Ortadoğu olmak üzere uluslararası ticaretle iştigal eden iki dış ticaret firmasının Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmektedir.

MÜSİAD Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nde aktif olarak görev yapmakta olan Muhammet Ali Özeken, aynı zamanda DEİK Türk-Suriye İş Konseyi Başkan Yardımcılığı, YediHilal Derneği Divan Heyeti üyeliği görevlerini sürdürmektedir. İyi derecede Özbekçe ve Kırgızca, Orta derecede Rusça, İngilizce ve Arapça bilen Muhammet Ali Özeken evli ve 4 çocuk babasıdır. 

Kapat