Asım Olgun - Sekretarya ve Üye İlişkileri Kom. Başkanı

1976 Uşak doğumlu olan Asım Olgun ilkokulu Isparta Ülkü İlköğretim, Ortaokulu Bursa Cemsultan Lisesi ve Liseyi Bursa Cumhuriyet Lisesinde okudu. Üniversite hayatını 1993-1999 yılları arası İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesinin Makine Mühendisliği Bölümünde geçirdi. Askerliğini Gaziantepte Levazım Bölüğünde kısa dönem olarak tamamladı. Mezuniyet sonrası 7 sene kadar Fabrika Üretim Mühendislik ve Müdürlükleri, Liman sektöründe Bakım-Onarım Mühendislik ve Yöneticilikleri yaptı.

2009-2013 yılları arası yurtdışında Tacikistan ve Libya Ülkelerinde ticari faaliyetlerde bulunduktan sonra Türkiyeye dönüş yaptı. Halen bir firmada Proje Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Yurtdışında Rusya Slovenski Üniversitesi Rus Dili Hazırlık Bölümünde, Libya Trablusta Arapça Dili Bölümünde okuma fırsatlarını buldu.

İş hayatı dışında Üniversite yıllarından itibaren bugüne kadar Milli Gençlik Vakfı, Yıldız Mezunlar Derneği ve Tekder de birim başkanlığı ve yönetim kurulu üyelikleri oldu Evli ve 3 çocuk babası olan Asım Olgun İngilizce, Arapça, Rusça ve Dari (Tacikçe) dillerini konuşabilmektedir.

Kapat